Aktualności Kulturalne

Inscenizacja z okazji 11 Listopada 2017

            11 listopada- Święto Niepodległości to szczególna data dla wszystkich Polaków. 99 rocznica odzyskania niepodległości była obchodzona i w naszym Domu. „Poranek patriotyczny” spędziliśmy na czytaniu poezji oraz pieśni patriotycznych znanych i nie znanych. Wspólnie odbyliśmy podróż historyczną do przeszłości, aby zrozumieć wagę słowa WOLNOŚĆ.

Festiwal Piosenki Różnej 08.11.2017

8 listopada 2017 r. w naszym Domu odbył się kolejny już Festiwal Piosenki Różnej, na którym przewodniczącym jury Pan Andrzej Kozłowski. Wśród zaproszonych DPS-ów gościliśmy Mieszkańców z DPS Nowaczyńskiego, Kluzeka, Sołtysowskiej, Łanowej 39, 1B, 41, Rozrywki, oraz ŚDS z ul. Pasteura, WTZ  z Basztowej, a także uczniów Katolickiej Szkoły Podstawowej, Gimnazjum i Liceum Ogólnokształcące im. św. Rodziny z Nazaretu. Repertuar był bardzo różnorodny od muzyki popularnej po religijną. Wszyscy bawili się doskonale a sam juror nie szczędził owacji i wspierał uczestników uśmiechem i dobrym słowem.

Pociąg Pamięci o Świętym Janie Pawle II 03.11.2017

W dniu 03.11.2017 roku nasi Mieszkańcy uczestniczyli w wyjeździe „Pociąg Pamięci o Świętym Janie Pawle II”. Jest to inicjatywa Rady Dzielnicy I Miasta Krakowa, realizowana przez Centrum Młodzieży im. Henryka Jordana, Stowarzyszenie Małopolskie Centrum Edukacji oraz władze Skawiny, Kalwarii Zebrzydowskiej i Wadowic. W Skawinie pielgrzymi mogli oglądać program artystyczny przygotowany przez zespół „Brandysowe Róże” wraz z gościnnym udziałem dziecięcego zespołu tanecznego ze Szkoły Podstawowej w Wielkich Drogach.

Zaduszki 02.11.2017

            W dniu 02.11.2017 roku odbył się w naszej kaplicy występ artystyczny z okazji Zaduszek. Motywem przewodnim było wspomnienie naszych zmarłych Mieszkańców oraz pochylenie się nad przemijaniem. Grupa Wrzos jak co roku z tej okazji przedstawiła program muzyczno- poetycki „Wspomnij mnie”.

Turniej szachowy

Festiwal Piosenki Serialowej

Dnia 27.10.2017 nasi Mieszkańcy byli zaproszeni na Festiwal Piosenki Serialowej
i Filmowej w Domu Pomocy Społecznej ul. Łanowa 39. Wykonali tam utwór  „O czym marzy dziewczyna” z filmu „Co mój maż robi w nocy”. Nasi artyści zdobyli uznanie jury i wyróżnienie. Gratulujemy!

Potańcówka Jesienna

W dniu 27.10.2017r w naszym Domu odbyła się „Jesienna Potańcówka”. W udekorowanej w klimacie jesiennym sali mogliśmy się bawić przy muzyce lat 70 i 80, która umożliwiła im powrót do lat swojej młodości. Między tańcami raczono się smakołykami. Radosne spotkanie zmotywowało do wspólnego śpiewu ulubionych piosenek z dawnych lat.

Występ Helclusi i Wrzosu 25.10.2017

W dniu 25.10.2017 w naszym domu odbył się występ, na którym Zespół Helclusie zaprezentował znane i lubiane piosenki wojskowe oraz Grupa Wrzos przedstawiała program artystyczny „To już jesień” wyróżniony na konkursie twórczości artystycznej Krakowskich Spotkań GAUDIUM 2017.