Aktualności Kulturalne

Spotkanie z Panem Arturem Barcisiem, 08.01.2020 r.

W dniu 08.01.2020 roku odwiedził nas pan Artur Barciś, znany polski aktor teatralny, filmowy i dubbingowy, reżyser teatralny. Nasi Mieszkańcy mieli możliwość poznania poezji Agnieszki Osieckiej oraz Wojciecha Młynarskiego w interpretacji naszego gościa. Bardzo dziękujemy za wspaniałe spotkanie. Foto DPS.

Spotkanie z przedstawicielami Wspólnoty Europe Waits,02.01.2020 r.

W dniu 02.01.2020 roku przyjechali do naszego Domu przedstawiciele działającej od 2010 roku Wspólnoty Europe Waits, która zajmuje się organizacją działań dobroczynnych w Warszawie i Krakowie. Nasi goście z kolędą na ustach i własnoręcznie przygotowaną szopką odwiedzili Mieszkańców na oddziałach.

Bardzo dziękujemy za wspaniały, wspólnie spędzony czas i dobre serce! Foto DPS.

Sylwester 2019 r.

W dniu 31.12.2019 roku nasi Mieszkańcy wzięli udział w zabawie sylwestrowej. W udekorowanej balowo sali wszyscy obecni mieli możliwość obejrzenia materiałów audio-wizualnych przedstawiających ogólnopolskie zabawy sylwestrowe sprzed lat. Nie zabrakło słodkiego poczęstunku, szampanów oczywiście bezalkoholowych oraz wystrzałowego konfetti. W tym doskonałym nastroju zakończyliśmy 2019 rok. Dziękujemy za wspólną zabawę! Foto DPS Helclów.

Występ Grupy Teatralnej "Wrzos", 20.12.2019 r.

            W dniu 20.12.2019 roku Grupa Teatralna „Wrzos” zaprezentowała w naszej świetlicy przedstawianie pt.: „Opowieść Wigilijna” na podstawie opowiadania Karola Dickensa. Spektakl bardzo podobał się zgormadzonej widowni oraz wywołał wzruszenie. Po nim dekorowaliśmy bożonarodzeniowe drzewko ozdobami wykonanymi przez Uczestników zajęć terapii zajęciowej. Bardzo dziękujemy za wspaniały występ oraz wspólnie spędzony czas oczekiwania na Boże Narodzenie!

Foto DPS Helcle.

Odwiedziny Harcerzy z 6 Drużyny „Amazonia”, 19.12.2019 r.

W dniu 19.12.2019 roku odwiedzili nasz Domu Harcerze z 6 Drużyny „Amazonia”. Zaprezentowali wspaniale ucharakteryzowani samodzielnie przygotowane jasełka. Program bardzo podobał się widowni. Harcerze przygotowali również słodki poczęstunek. Wieczór zakończyliśmy wspólnym śpiewaniem kolęd. Bardzo dziękujemy! Foto DPS.

Warsztaty hortiterapeutyczne „W Kręgu Życia”, 18.12.2019 r.

W dniu 18.12.2019 roku, w godzinach popołudniowych w naszym Domu odbyły się Warsztaty hortiterapeutyczne „W Kręgu Życia”. Miały one na celu wspólne wykonanie przez Mieszkańców naszego Domu wraz z wychowankami jednej z placówek opiekuńczo-wychowawczych w Krakowie oraz florystami - wianków bożonarodzeniowych z wykorzystaniem materiału roślinnego Bardzo serdecznie dziękujemy za możliwość uczestniczenia w tym przedsięwzięciu! Foto DPS.

Warsztaty Bożonarodzeniowe,17-19.12.2019 r.

W okresie od 17 do 19 grudnia 2019 roku odbywały się w świetlicy naszego Domu Warsztaty Bożonarodzeniowe, na których Mieszkańcy mieli możliwość własnoręcznego wykonania choinek z sizalu, ozdób bożonarodzeniowych, bombek styropianowych zdobionych techniką decoupage, podłaźniczek. Dziękujemy za wspólnie spędzony czas! Foto DPS.