Aktualności Kulturalne

[ 2017.06.07 Dzień Sportu w Domu Pomocy Społecznej im L. i A. Helclów w Krakowie

 

Dzień Sportu „u Helclów ”

W środę 07.06.2017 roku odbył się w naszym Domu pierwszy „ Dzień Sportu”, dla Mieszkańców zorganizowany przez pracowników Działu Rehabilitacji. W obsłudze Dnia Sportu pomagali pracownicy Działu Terapeutyczno - Społecznego oraz Wolontariusze – studenci Uniwersytetu Jagiellońskiego, kierunek: Fizjoterapia.

[ 2016.11.22 ] Andrzejki - Loch Camelot

Tym razem zaproszeni goście przybyli do nas z Loch Camelot dając koncert o treści głęboko rozrywkowej.  Pani Agnieszka swoją urodą czarowała - śpiewała,  a Pan Edward swą grą  urzekał . Za wizytę dziękujemy i czekamy na ponowne spotkanie ! 

[ 2016.11.22 ] Zabawa Andrzejkowa

I nadszedł czas na zabawę andrzejkową! Jak zawsze było tanecznie, wesoło, konkursowo i kulinarnie! Czyli coś dla ciała i dla ducha.

[ 2016.11.03 ] - Zaduszki

ZATRZYMAJ SIĘ … BO WCZORAJ JEST JUŻ  ZA TOBĄ,

DZIŚ JEST CHWILĄ,  A JUTRA MOŻE NIE BYĆ…

[ 2016.10.04 ] - Madame Butterfly

 

Od wielu lat w naszym Domu radośnie obchodzimy Międzynarodowy Dzień Seniora, tym razem również było wesoło, barwnie i kolorowo...azjatycko iście! Grupa Wrzos zaprezentowała przedstawienie na motywach Opery  " Madame Butterfly" ,w kimonach zmagaliśmy się z miłością dwujęzyczną , która była tragiczna w skutkach. Jak w życiu!  Po chwilach grozy wzmocniliśmy swoje nadszarpnięte nerwy szarlotką domowego wypieku  wraz z mieszkańcami, którzy przybyli z zaprzyjaźnionych Domów . Do zobaczenia za rok ! 

[ 2016.09.15 ] - I Piknik u Helclów

15 września po raz pierwszy w naszym Domu odbyła się impreza plenerowa „Piknik u Helclów”.  Ogród aż tętnił życiem ! Rozpoczęliśmy spotkanie od wspaniałego koncertu trzydziestoosobowej  Orkiestry Wojskowej z Krakowa. W rytm znanych szlagierów wszyscy mieszkańcy oraz zaproszeni  goście bawili się doskonale. Jak zawsze zaproszeni  przyjaciele z innych Domów dopisali. Oprócz smacznej kiełbasy, domowego ciasta , kawy i herbaty była również uczta dla umiejętności sportowych. Kilku śmiałków odważyło się zmierzyć w różnego rodzaju zawodach . Zwycięscy zostali nagrodzeni !