Wysoki kontrast: Włącz | Wyłącz

Strona główna

„Nie możemy zrobić nic lepszego, aby zapewnić sobie szczęście, jak żyć i umrzeć w służbie ubogim.”
(św. Wincenty a Paulo)

Aktualności Kulturalne

Program poświęcony Krzysztofowi Krawczykowi

Mieszkańcy uczestniczący w programie na świetlicy

Niespodziewanie dotarła do nas wiadomość o śmierci Krzysztofa Krawczyka, wybitnego polskiego muzyka, piosenkarza, człowieka. Chcąc oddać hołd zmarłemu zorganizowaliśmy pożegnalny koncert słuchając największych jego przebojów. Nie brakowało wzruszeń, wspomnień i żalu za tym co minęło. Nasi Mieszkańcy, to osoby, można powiedzieć, wychowane na Krawczyku, bo któż nie zna "Parostatkiem", "Jak minął dzień", czy  "  Za tobą pójdę jak na bal".  Mieszkańcy zgromadzili się w naszej świetlicy, aby jeszcze raz spotkać się z Panem Krzysztofem i posłuchać jego przebojów. W ten sposób pożegnali zmarłego.

100-lecie urodzin

Życzenia od Pani Dyrektor

W dniu 14.04.2021 roku nasza Mieszkanka, Pani Helena obchodziła 100- lecie urodzin. Odwiedziliśmy Ją z życzeniami, drobnym upominkiem oraz śpiewem na ustach jej ulubionych piosenek. Foto DPS.

W dniu tak pięknym i wspaniałym
życzymy  sercem całym
zdrowia, szczęścia, pomyślności.
Samych pogodnych, szczęśliwych dni,
pełnych ciepła, radości.

200 lat życia!

 

Świąteczny czas...

Triduum Paschalne w kaplicy Domu

Święta Wielkanocne to wyjątkowy czas, pełen miłości, radości, nadziei, przebaczania, wiary ale także refleksji i spotkań z najbliższymi….

W naszym Domu również nie zabrakło tej niezwykłej atmosfery Wielkiej Nocy. Przepiękne ozdoby podkreśliły wyjątkowość tych dni, mimo panującej epidemii. Nasi Mieszkańcy mieli możliwość uczestniczyć w Triduum Paschalnym w kaplicy Domu. W Wielką Sobotę na wszystkich oddziałach odbyło się tradycyjne święcenie pokarmów i składanie wielkanocnych życzeń. Bardzo dziękujemy za ten wspólnie spędzony czas.

Foto DPS Helclów.

 

Program w wykonaniu Grupy Wrzos

Aktorka Grupy Wrzos

W dniu 30.03.2021 roku w naszej kaplicy obyło się spotkanie pt. „Na dłoniach moich Cię wyryłem” w wykonaniu Grupy Wrzos. Mieliśmy możliwość wspólnie
z Mieszkańcami głębiej przeżyć tajemnicę Wielkiej Nocy. Bardzo dziękujemy za pełne refleksji przygotowanie do tego szczególnego czasu. Foto DPS.

Palmy wielkanocne

Mieszkaniec wykonujący palmę wielkanocną

                W dniu 25 marca 2021 r. w naszym Domu wspólnie z Mieszkańcami robiliśmy wielkanocne palmy, które nasi Pensjonariusze mogli poświęcić w Niedzielę Palmową w kaplicy Domu. Bardzo dziękujemy za wspólnie spędzony czas. Foto DPS.

Otwarcie świetlicy

Otwarcie świetlicy

Czwartek, 18 marca był dniem wyjątkowo udanym. Po remoncie naszej świetlicy przeprowadzonym przez naszych pracowników, która wygląda dziś szczególnie elegancko, odbyło się jej uroczyste otwarcie. Po przecięciu symbolicznej wstęgi nastąpiła część jeszcze bardziej doniosła. Obchodziliśmy koncertowo urodziny Pana Aleksandra Łodzia -Kobylińskiego, 65 lecie jego działalności artystycznej oraz 45 lecie zespołu Andrusy. Koncert miał charakter bardzo osobisty, ciepły i pełen wspomnień. Pomimo obostrzeń sanitarnych, maseczek i dystansu mieliśmy poczucie radości i jedności. Foto DPS.

Dzień Babci i Dziadka

Pracownicy terapii zajęciowej w strojach ludowych w otoczeniu Mieszkańców

Dzień Babci i Dziadka.

Wszystkie Babcie i wszyscy Dziadkowie nasi są. Pamiętając o naszych Seniorach wspólnie z piosenką i upominkami  od ludzi dobrych serc, świętowaliśmy Dzień Babci i Dziadka. Kochani dużo zdrowia życzymy i dużo radości. (foto DPS)

Hej kolęda kolęda

kolędnicy z gitarą w strojach (dwa anioły, diabeł, pastuszek)

Hej kolęda, kolęda...inna niż wszystkie . Kolędowanie to przecież tradycja stara jak świat, domostwa nawiedzają wtedy  kolędnicy ; idzie anioł, idzie pasterz, Maryja z Józefem a nawet diabeł !  Wszyscy chcą nieść dobrą nowinę pukając do drzwi z nadzieją na wpuszczenie do środka. Nasi Mieszkańcy jak zawsze serdecznie nas podjęli w swoich pokojach i najgłośniej jak tylko potrafili śpiewali Bóg się rodzi, moc truchleje ! A diabeł tańcował z widłami aż mu się  spod kopyt iskry sypały :-). Hej kolęda, kolęda...inna niż wszystkie. DPS Foto.