Wysoki kontrast: Włącz | Wyłącz

Strona główna

„Nie możemy zrobić nic lepszego, aby zapewnić sobie szczęście, jak żyć i umrzeć w służbie ubogim.”
(św. Wincenty a Paulo)

Tutniej Soft Petanque 21.02.2018 r.

W dniu 21 lutego 2018 r. reprezentacja sportowa naszego Domu wzięła udział w wyjazdowym Turnieju Soft Petanque ( boule miękkie). Pani Agnieszka Pilecka, Pan Stanisław Gąsior oraz Pan Jerzy Surdykowski pod okiem Trenera z Działu Rehabilitacji- Pani Katarzyny Urody - Żabińskiej, wyjechali do DPS Kluzeka, aby walczyć o miejsce na podium. Na uwagę zasługuje fakt, iż nasi sportowcy trenowali przed turniejem cały rok, brali również udział w turniejach soft petanque organizowanych przez nasz Dom, zajmując czołowe miejsca.

Jak powiadają „ trening czyni mistrza”- co sprawdziło się i w przypadku tego turnieju. Od początku nasi sportowcy dali się poznać od najmocniejszej strony, wygrywając poszczególne rundy. Finałem było zajęcie I miejsca na podium i złoty medal.

Tymczasem w DPS Helclów, znając już dobre wiadomości- tłum Mieszkańców zebrał się w jednej sali i przygotował powitanie. Sportowcy oraz Pani Trener zostali przyjęci wielkimi brawami i z każdej strony płynącymi gratulacjami. Za zajęcie I miejsca nasi sportowcy przywieźli nagrodę ( ciasteczka, kawa), którą wspólnie postanowili rozpakować i zaprosić na poczęstunek Mieszkańców Domu. Dzień zakończył się bardzo miło.

DZIĘKUJEMY DRUŻYNIE SPORTOWEJ ORAZ PANI TRENER, SERDECZNIE GRATULUJEMY I ŻYCZYMY DALSZYCH SUKCESÓW!