Galerie zdjęć

Spotkanie z filmem 08.04.2018 r.

W dniu 08.04.2018 roku zaprosiliśmy naszych Mieszkańców na spotkanie filmowe, które prowadziła pani wolontariuszka. W przystrojonej balonami sali, której wystrój nawiązywał do tematyki filmu oglądaliśmy nagrodzoną dwoma Oscarami animację "Odlot". Film o tym, że nie wolno rezygnować z marzeń. Po projekcji odbyła się dyskusja, każdy z uczestników mógł podzielić się refleksjami dotyczącymi animacji. Nie zabrakło też słodkiego poczęstunku. Za wspólnie spędzony czas bardzo dziękujemy!

 

 

Dzień Kawy 06.04.2018 r.

W dniu 06.04.2018 roku w naszym Domu odbył się "Dzień Kawy". Nasi Mieszkańcy mieli możliwość posłuchać ciekawostek związanych z tym napojem. Kawa do Europy trafiła na początku XVII w. W bardzo niewielkich ilościach jedynym miejscem, w którym można ją było spotkać były takie miasta portowe jak: Amsterdam, Londyn czy Hamburg. Oblężenie Wiednia przez Turków w 1683 roku i pozostawienie zapasów kawy w tym mieście zapoczątkowały kulturę jej spożywania. Nie zabrakło też oczywiście degustacji. Obecni na spotkaniu mogli skosztować m.in. kawy z cynamonem, czekoladą, orzechowej, z bitą śmietaną.

Pasja 28.03.2018 r.

W dniu 28 marca 2018 roku w kaplicy naszego Domu spotkaliśmy się na wspólnej Drodze Krzyżowej Mieszkańców i pracowników. Grupa Wrzos przygotowała inscenizację Męki Pańskiej, w której wykorzystano teksty ks. Mieczysława Malińskiego i pieśni religijne. Wszystkim życzymy wesołych Świąt Wielkanocnych.

Wizyta Uczniów ze Szkoły Podstawowej nr 159

W dniu 27.03.2018 roku odwiedzili nas uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 159 Sióstr Urszulanek w Krakowie. Przedstawili naszym Mieszkańcom na oddziale krótki program związany ze Świętami Wielkanocnymi, rozdali własnoręcznie robione kartki, zajączki i słodkie wypieki. Serdecznie dziękujemy!

Wizyta Uczniów ze Szkoły Podstawowej nr 36

W dniu 26.03.2018 roku odwiedzili nas uczniowie Szkoły Podstawowej nr 36 im. Henryka Sienkiewicza w Krakowie z wychowawcami. Przygotowali dla naszych Mieszkańców montaż słowno- muzyczny związany ze Świętam Wielkie Nocy. Dziękujemy

Konkurs Palm Wielkanocnych 25.03.2018 r.

W dniu 25.03.2018 roku pojechaliśmy wraz z naszymi Mieszkańcami na zorganizowany przez Stowarzyszenie Pomocy Socjalnej GAUDIUM ET SPES Konkurs Palm Wielkanocnych. Wydarzenie rozpoczęło się uroczystą Mszą Świętą w bazylice św. Franciszka z Asyżu, po której na króżgankach klasztoru miało miejsce rozstrzygnięcie konkursu. Uczestnicy mieli możliwość zdobycia nagród w czterech kategoriach: najwyższa, oryginalna, tradycyjna i z miejsca najdalej oddalonego od Krakowa. Konkurencja była duża. Wszystkie palmy zasłużyły na uznanie.

Wielkanocne warsztaty rękodzieła 19-23.03.2018 r.

W okresie od 19 do 23 marca 2018 roku odbywały się w świetlicy naszego Domu Wielkanocne warsztaty rękodzieła, na których Mieszkańcy wraz ze swoimi Rodzinami mieli możliwość własnoręcznego wykonania kartek świątecznych, ozdób wielkanocnych, stroików, jak również palmy wielkanocnej. Efekty pracy Mieszkańców są oszałamiające! To był bardzo kreatywnie spędzony czas!

Wernisaż wystawy Pana Janusza Wrońskiego 14.03.2018 r.

JANUSZ WROŃSKI

 

Urodził się w Nowym Sączu w rodzinie o tradycjach muzycznych. Ojciec pracował jako dyrygent w Krynicy, później w Filharmonii Krakowskiej oraz jako dyrygent w Orkiestrze Polskiego Radia. Matka była pianistką i nauczycielką gry na fortepianie. Mały Janusz już w wieku dwóch lat grał na fortepianie, a w wieku 14 lat dał swój pierwszy koncert w Filharmonii, pod dyrekcją ojca. Grał wtedy Mozarta. Pomimo wypadku w dzieciństwie, w którym niemal stracił palce u rąk, wspaniale opanował grę na skrzypcach.

Całe życie związał z Krakowem i ukochanymi górami.

VII Turniej Gier Holowych w DPS Kluzeka pt. "Magiczny Świat Braci Grimm"

W dn. 14 marca 2018 roku REPREZENTACJA ŻEŃSKA naszego Domu : Pani Katarzyna Mielnik, Pani Stanisława Rogoda oraz Pani Agnieszka Pilecka wraz ze swoją trenerką, Panią Katarzyną Żabińską zgłosiła gotowość do walki w Turnieju Gier Holowych, który organizowany był przez zaprzyjaźniony DPS Kluzeka.

Nasze dzielne Panie startowały w trzech konkurencjach :

Dzień Kobiet 08.03.2018 r.

8 marca Dzień Kobiet to w naszym Domu miłe wydarzenie. Tym razem akcja spotkania toczyła się w "Barze u Ludwika", gdzie zakochana kelnerka usilowała wzbudzić uczucia
w nieuległym kelnerze. Jak to kobieta - dopiąła swego! Piosenką i prozą zabawialiśmy naszych Mieszkańców, a szczególnie piękniejszą cześć. Szkoda drogie Panie, że Dzień Kobiet jest tylko raz w roku.