Wysoki kontrast: Włącz | Wyłącz

Strona główna

„Nie możemy zrobić nic lepszego, aby zapewnić sobie szczęście, jak żyć i umrzeć w służbie ubogim.”
(św. Wincenty a Paulo)

Galerie zdjęć

Dzień Babci i Dziadka

Pracownicy terapii zajęciowej w strojach ludowych w otoczeniu Mieszkańców

Dzień Babci i Dziadka.

Wszystkie Babcie i wszyscy Dziadkowie nasi są. Pamiętając o naszych Seniorach wspólnie z piosenką i upominkami  od ludzi dobrych serc, świętowaliśmy Dzień Babci i Dziadka. Kochani dużo zdrowia życzymy i dużo radości. (foto DPS)

Hej kolęda kolęda

kolędnicy z gitarą w strojach (dwa anioły, diabeł, pastuszek)

Hej kolęda, kolęda...inna niż wszystkie . Kolędowanie to przecież tradycja stara jak świat, domostwa nawiedzają wtedy  kolędnicy ; idzie anioł, idzie pasterz, Maryja z Józefem a nawet diabeł !  Wszyscy chcą nieść dobrą nowinę pukając do drzwi z nadzieją na wpuszczenie do środka. Nasi Mieszkańcy jak zawsze serdecznie nas podjęli w swoich pokojach i najgłośniej jak tylko potrafili śpiewali Bóg się rodzi, moc truchleje ! A diabeł tańcował z widłami aż mu się  spod kopyt iskry sypały :-). Hej kolęda, kolęda...inna niż wszystkie. DPS Foto.

NOWOROCZNIE Z PIOSENKĄ

kolędnicy w strojach

Nowy Rok 2021 zaczęliśmy śpiewnie, muzycznie i nawet tanecznie! Już 4 i 5 stycznia odwiedziliśmy wszystkich naszych Mieszkańców ubrani w stroje karnawałowe z gitarą w ręce i śpiewem na ustach. Pomimo trudnego czasu w jakim obecnie żyjemy , udało nam się stworzyć klimat karnawałowej radości. Kolejny raz udowodnione zostało powiedzenie " piosenka jest dobra na wszystko" . Na cały 2021 rok życzymy wszystkim naszym Mieszkańcom i Pracownikom zdrowia, bo to towar reglamentowany :-) Foto DPS

Akcja #BądźmyRazem

zdjęcie z wideokonferencji. Studentka rozmawiająca z Mieszkanką. W prawym górnym rogu zdjęcie Mieszkanki biorącej u dział w rozmowie

W dniu 31.12.2020 roku w ramach akcji #BądźmyRazem studenci z małopolskich uczelni wyższych za pośrednictwem wideokomunikatorów połączyli się z naszymi Mieszkańcami w celu złożenia im życzeń noworocznych. Akcję koordynował Regionalny Ośrodek Polityki Społecznej w Krakowie, jej zorganizowanie było możliwe dzięki wsparciu finansowemu w ramach Małopolskiej Tarczy Antykryzysowej. Bardzo dziękujemy za poświęcony czas.

Foto DPS.

Podziękowanie

udekorowana choinka

Serdecznie dziękujemy Panu Zenonowi Hajdudze za bożonarodzeniową choinkę oraz tradycyjne ozdoby do jej udekorowania, które przypominają naszym Mieszkańcom rodzinną atmosferę ich domu. Foto DPS.

Świąteczny czas...

W naszym Domu 25.12.2020 roku o godzinie 24.00 odbyła się tradycyjna pasterka
w przepięknie udekorowanej kaplicy pod wezwaniem Świętej Anny.

Ponadto w dniu 30.12.2020 roku w naszym Domu zagościł wspaniale przebrany, śpiewający orszak złożony z naszych pracowników.

Bardzo dziękujemy za tą niezwykłą wizytę.

Foto DPS

Koncert pastorałek

W naszym domu w dniu 21.12.2020 roku odbył się koncert pastorałek w wykonaniu naszego mieszkańca Pana Aleksandra Kobylińskiego. Wszyscy nasi pensjonariusze mogli wysłuchać go poprzez radiowęzeł. Bardzo dziękujemy za koncert i życzenia bożonarodzeniowe. Foto DPS

Przedświąteczny czas w naszym Domu...

Święta Bożego Narodzenia to niezwykły czas, pełen miłości, radości, przebaczania, ale także refleksji i spotkań z najbliższymi….

W naszym Domu również nie zabrakło tej bożonarodzeniowej atmosfery. Przepiękne ozdoby podkreśliły wyjątkowość tych dni. Nie zapomnieliśmy również o naszych codziennych zadaniach, roznosimy upominki od rodzin dla Mieszkańców, służymy naszym Podopiecznym wsparciem, dobrym słowem, uśmiechem na twarzy, pomagamy im przygotować się na ten wspaniały czas bożonarodzeniowy, mimo panującej epidemii.