Galerie zdjęć

[ 2017.06.07 Dzień Sportu w Domu Pomocy Społecznej im L. i A. Helclów w Krakowie

 

Dzień Sportu „u Helclów ”

W środę 07.06.2017 roku odbył się w naszym Domu pierwszy „ Dzień Sportu”, dla Mieszkańców zorganizowany przez pracowników Działu Rehabilitacji. W obsłudze Dnia Sportu pomagali pracownicy Działu Terapeutyczno - Społecznego oraz Wolontariusze – studenci Uniwersytetu Jagiellońskiego, kierunek: Fizjoterapia.

[ 2016.10.04 ] - Madame Butterfly

 

Od wielu lat w naszym Domu radośnie obchodzimy Międzynarodowy Dzień Seniora, tym razem również było wesoło, barwnie i kolorowo...azjatycko iście! Grupa Wrzos zaprezentowała przedstawienie na motywach Opery  " Madame Butterfly" ,w kimonach zmagaliśmy się z miłością dwujęzyczną , która była tragiczna w skutkach. Jak w życiu!  Po chwilach grozy wzmocniliśmy swoje nadszarpnięte nerwy szarlotką domowego wypieku  wraz z mieszkańcami, którzy przybyli z zaprzyjaźnionych Domów . Do zobaczenia za rok ! 

[ 2016.09.15 ] - I Piknik u Helclów

15 września po raz pierwszy w naszym Domu odbyła się impreza plenerowa „Piknik u Helclów”.  Ogród aż tętnił życiem ! Rozpoczęliśmy spotkanie od wspaniałego koncertu trzydziestoosobowej  Orkiestry Wojskowej z Krakowa. W rytm znanych szlagierów wszyscy mieszkańcy oraz zaproszeni  goście bawili się doskonale. Jak zawsze zaproszeni  przyjaciele z innych Domów dopisali. Oprócz smacznej kiełbasy, domowego ciasta , kawy i herbaty była również uczta dla umiejętności sportowych. Kilku śmiałków odważyło się zmierzyć w różnego rodzaju zawodach . Zwycięscy zostali nagrodzeni !

[ 2016.01.19 ] - WRZOS - Biesiada u Helclów

 

Najważniejsze to dobrze zacząć Nowy Rok! Dlatego stoły uginały się od jadła , były pyszne pierogi ruskie i z mięsem, pajda chleba ze skwarkami, owoce i napoje wszelkiego rodzaju. Dzięki hojności Kuchni  " U Babci Maliny"  kubki smakowe naszych mieszkańców i przybyłych gości doznały zachwytu. Grupa Wrzos śpiewała na ludowo i biesiadne . Szkoda tylko ,że zabrakło miejsca na tańce, bo nie jedne nogi aż się wyrywały na parkiet!