Wysoki kontrast: Włącz | Wyłącz

Strona główna

„Nie możemy zrobić nic lepszego, aby zapewnić sobie szczęście, jak żyć i umrzeć w służbie ubogim.”
(św. Wincenty a Paulo)

Recital Pana Aleksandra Kobylińskiego,22.01.2020 r.

           W dniu 22.01.2020 roku w naszym Domu odbył się Recital Pana Aleksandra Kobylińskiego. Program poświęcony był pamięci Pani Barbary Hajdugi. Koncert składał się z dwóch części. W pierwszej  artysta prezentował polskie kolędy, a w kolejnej ulubione piosenki Pani Basi. Na spotkaniu obecny był również Pan Zenon Hajduga.

            Państwo Hajdugowie, postanowili wesprzeć opiekę senioralną w Krakowie i przekazali znaczne oszczędności swojego życia na budowę Nowego Pawilonu Domu Pomocy Społecznej im. Ludwika i Anny Helclów. Ten hojny gest stanowi odpowiedź na aktualne potrzeby mieszkańców Krakowa
i starzejącego się społeczeństwo.

W dniu 14.06.2018r. Prezydent Miasta Krakowa, podczas uroczystego otwarcia nowego pawilonu DPS, odznaczył Pana Zenona i pośmiertnie Panią Barbarę odznaczeniem „Honoris Gratia”.

Pan Zenon nadal wspiera i interesuje się życiem Domu Pomocy Społecznej im. L. i A. Helclów. Na wyposażenie nowego pawilonu DPS podarował zabytkowe pianino a także, w miarę możliwości, przekazuje mieszkańcom i pracownikom bilety na koncerty.

Dziękujemy za wspaniały koncert. Foto DPS Helclów