Wysoki kontrast: Włącz | Wyłącz

Strona główna

„Nie możemy zrobić nic lepszego, aby zapewnić sobie szczęście, jak żyć i umrzeć w służbie ubogim.”
(św. Wincenty a Paulo)

Zabawa Andrzejkowa, 28.11.2019 r.

W dniu 28.11.2019 roku w naszym Domu odbyła się Zabawa Andrzejkowa, która miała na celu zintegrowanie naszych Mieszkańców oraz rozbudzenie zainteresowań bogactwem i różnorodnością tradycji ludowych. Inauguracją wieczoru była uroczysta Msza Święta w kaplicy naszego Domu. Po niej zaprosiliśmy Mieszkańców na ciepły posiłek. Artystyczną część wieczoru rozpoczął koncert Pana Aleksandra Kobylińskiego, który zaprezentował znany i lubiany przez Mieszkańców repertuar. Następnie nadszedł czas na tradycyjne zabawy andrzejkowe m.in.: lanie wosku, wróżby, zabawy taneczne z konkursami. Ponadto uczestnicy zabawy mieli możliwość zrobienia sobie zdjęcia w przygotowanych przez uczestników projektu „Światło w sobie mam” różnych gadżetach. Na zmęczonych tańcem czekał słodki poczęstunek.

            Impreza była również podsumowaniem realizowanych w naszym Domu projektów: „Poradnia opiekunów rodzinnych u Helclów” oraz „Warsztaty dla dorosłych Mieszkańców Dzielnicy I u Helclów” z Budżetu Obywatelskiego. Podziękowaliśmy uczestnikom oraz prowadzącym zajęcia.

            Bardzo dziękujemy wszystkim wolontariuszom, którzy włączyli się w pomoc przy organizacji zabawy andrzejkowej oraz muzykom, którzy charytatywnie uświetnili swoim śpiewem cześć taneczną imprezy. Foto DPS.