Wysoki kontrast: Włącz | Wyłącz

Strona główna

„Nie możemy zrobić nic lepszego, aby zapewnić sobie szczęście, jak żyć i umrzeć w służbie ubogim.”
(św. Wincenty a Paulo)

Komunikat w sprawie odwiedzin mieszkańców Domu Pomocy Społecznej im. L. i A. Helclów

Szanowni Państwo,

Umawiając wizyty do swoich  bliskich w Domu Pomocy Społecznej im. L. i A. Helclów, pamiętajcie o potrzebach innych Mieszkańców DPS i ich rodzin. Nasza placówka jest jedną z większych instytucji tego typu w Krakowie. Chcielibyśmy zapewnić możliwość spotkania z bliskimi wszystkich chętnym. Prosimy o przemyślane rezerwowanie terminów wizyt. Dziękujemy za wyrozumiałość i respektowanie potrzeb innych Mieszkańców i ich Rodzin.

Uprzejmie proszę o podawanie w procesie rezerwacji w platformie elektronicznej imienia i nazwiska odwiedzanego Mieszkańca oraz Oddziału, dzięki czemu pracownicy Domu będą mogli przygotować tą osobę do odwiedzin (chodzi o przyprowadzenie mieszkańca do pokoju odwiedzin), a Wasze spotkanie będzie mogło trwać dłużej.

Jednocześnie informuję, że w związku z dotychczasowymi doświadczeniami w organizowaniu odwiedzin naszych Podopiecznych wprowadzamy następujące zmiany:

  1. Z uwagi na czynności pielęgnacyjne i posiłki zmienia się przedziały czasowe wizyt. Wizyty są możliwe codziennie w godzinach od 10.00 do 12.00 oraz od 13.00 do 17.00,
  2. Z uwagi na konieczność przygotowania pokoju (dezynfekcja powierzchni, wietrzenie pomieszczenia) do kolejnej wizyty, czas spotkania z bliskim może trwać maksymalnie 45 minut,
  3. Wprowadzono limity odwiedzin: jeden raz na siedem dni.
  4. Dopuszczana liczba odwiedzających: 2 osoby.