Wysoki kontrast: Włącz | Wyłącz

Strona główna

„Nie możemy zrobić nic lepszego, aby zapewnić sobie szczęście, jak żyć i umrzeć w służbie ubogim.”
(św. Wincenty a Paulo)

Aktualności Kulturalne

KONKURS WIANEK ŚWIĘTOJAŃSKI

Mieszkanka w wianku świętojańskim

Jak co roku braliśmy udział w konkursie „Wianek świętojański” organizowanym przez Dom Pomocy Społecznej na ul.Łanowej 39 w Krakowie. W tym roku wygrać się nie udało się, ale przyznać trzeba, że konkurencja była bardzo duża. Otrzymaliśmy piękny dyplom za udział oraz dużą paczkę słodkości.  Gratulujemy zwycięzcom, organizatorom dziękujemy i do następnego roku :)

 

DO RYNKU NA WÓZKACH 12.07.2021

Mieszkańcy DPS na Rynku "pod Adasiem"

Nasz Dom położony jest bardzo blisko Rynku Głównego, wystarczy przejść ulicę Długą i już . Tak więc, z samego rana zabraliśmy osoby poruszające się na wózkach inwalidzkich w sentymentalną podróż do Rynku. Przystanek "pod Adasiem" , potem odpoczynek z prowiantem na Plantach i z powrotem Długą do domu. Mieszkańcy byli szczęśliwi i wzruszeni, każdy odnalazł w tej krótkiej  podróży kawałek swojej historii. Jak pogoda pozwoli , za tydzień, z samego rana...

(Foto DPS)

Mariusz Wojak - koncert gitarowy 05.07.2021

Mariusz Wojak na scenie DPS

Jeszcze raz przekonaliśmy się, o tym, że , kto raz odwiedzi nasz dom, ten będzie wracał tu jak do siebie. Pan Mariusz Wojak należy do grona takich osób, które mają w pamięci naszych mieszkańców. Wrócił do nas jak zawsze z gitarą i ciekawą aranżacją znanych i lubianych utworów. Cała sala śpiewała razem z nim, a on z dużą dawką cierpliwości reagował na prośbę o bis. Panie Mariuszu, do zobaczenia znów !

( Foto DPS)

KONCERT LESZKA DŁUGOSZA 30.06.2021

Leszek Długosz

To już kolejny gość w naszym Domu! Gość nietuzinkowy, liryczny, romantyczny... Leszek Długosz. Zaraził naszych mieszkańców poezją śpiewaną, poezją własną, ubraną w piękną szatę muzyczną na pianino. Koncert w tak znakomitym wykonaniu rozbrzmiewał i wszyscy chcieli żeby się nigdy nie skończył. Ale czas płynie nieubłaganie. Jednakże wrażenia i ten liryczny stan pozostaną w nas na długo.

" Nauczmy się żyć obok siebie" WODECKI KONCERT

występ Mieszkańców DPS

"Nauczmy się żyć obok siebie "- taki tytuł nosi jedna z piosenek Zbigniewa Wodeckiego.Taka też była myśl przewodnia spotkania w naszym ogrodzie " Wodecki Koncert" z okazji kolejnej rocznicy jego śmierci . Zaszczycili nas swoją obecnością mieszkańcy wraz z terapeutami z DPS -u przy ul.  Łanowej 39, Łanowej 41, Praskiej 25 i  Sołtysowskiej 13 d , którzy przypomnieli znane utwory Wodeckiego . Gościem specjalnym był jak zawsze zabawny i  prześmiewczy , pełen ciepła i serdeczności Pan Marcin Daniec, a także przyjaciel Domu Pan Zenon Hajduga.

DBAMY O NASZ OGRÓD

Mieszkańcy w ogrodzie DPS

Nasz ogród kwitnie. Wspólnymi siłami dbamy o nasze roślinki. Dzięki uprzejmości Tomasza Niemczewskiego, właściciela Centrum Ogrodniczego w Zielonkach, otrzymaliśmy nowe sadzonki do naszego ogrodu. Bardzo dziękujemy

DZIEŃ KAWY 17.06.2021

Dzień kawy - po długiej przerwie spowodowanej koronawirusem znowu mogliśmy spotkać się z mieszkańcami  przy filiżance dobrej kawy. Degustacja trwała ponad godzinę a faworytką okazała się kawa z bitą śmietaną i czekoladą !  Całemu spotkaniu towarzyszył z ekranu Kabaret Starszych Panów z dobrymi , starymi i znanymi tekstami satyrycznymi. Już niedługo Dzień herbaty, na który nasi mieszkańcy już czekają z niecierpliwością.

Aleksander Kobyliński - Makino, koncert 14.06.2021

Makino i Mieszkańcy Domu

14.06.2021

Jak dobrze mieć sąsiada ... tak głosi znana piosenka. I to jest szczera prawda, bo za ścianą mieszka nasz Makino, Aleksander Kobyliński, który zawsze chętnie gra i śpiewa dla naszych mieszkańców.
 14 czerwca była ku temu piękna okazja, 115-lecie K.S Cracovia, dla którego Pan Makino napisał hymn. Nie brakowało więc akcentu sportowego ale także charakterystycznych dla niego akcentów krakowskich. Dziękujemy i do zobaczenia znów.