Wysoki kontrast: Włącz | Wyłącz

Strona główna

„Nie możemy zrobić nic lepszego, aby zapewnić sobie szczęście, jak żyć i umrzeć w służbie ubogim.”
(św. Wincenty a Paulo)

Spektakl pt.:”Igraszki z diabłem…”, 17.02.2020 r.

Z długiej wojaczki powraca do rodzinnej wsi żołnierz, Marcin Kabat. Po drodze do domu przyjdzie mu jeszcze rozprawić się z rozbójnikiem o wdzięcznym imieniu Sarka-Farka, który napada na podróżnych. Z rozprawiania się jednak nici, bo panowie przypadną sobie do gustu i obaj postanowią przegonić, zamieszkujące Czarci Młyn, diabły. W tym czasie na ziemię, z misją pozyskania nowych dusz, zostaje wysłany przeuroczy diabeł, Lucjusz, elegancik wśród diabłów. Udaje mu się zbałamucić dwie młode dziewuszki, które uporczywie, namiętnie, wręcz desperacko szukają męża. Obiecuje im pomóc w zamian za podpisy na cyrografach. Kiedy się okazuje, że to tylko zwodnicze wizje podstępnego czarta, dziewczyny postanawiają wziąć sprawę w swoje ręce i albo odebrać cyrografy, albo zmusić Lucjusza do wypełnienia obietnicy. Na pomoc dziewczynom przychodzi Marcin Kabat. Potrzebuje on jednak do pomocy anielskich mocy w postaci anioła Teofila. Co z tego wszystkiego wyniknie, mogliśmy zobaczyć na spektaklu Teatru Międzydomowego.

 

W dniu 17.02.2020 roku na scenie Akademii Sztuk Teatralnych im. StanisławaWyspiańskiegow Krakowie Mieszkańcy z Domów Pomocy Społecznej:

  • Domu Pomocy Społecznej im. Św. Brata Alberta
  • Domu Pomocy Społecznej im. Św. Jana Pawła II
  • Domu Pomocy Społecznej im. Władysława Godynia
  • Domu Pomocy Społecznej im. L. i A . Helclów

Przedstawili spektakl pt.:”Igraszki z diabłem…”. Przedstawienie było efektem wielu godzin prób teatralnych, półrocznej pracy nad rolą i samym sobą osób uczestniczących w Krakowskim Teatrze Międzydomowym. W rolach głównych wystąpili:

Marcin Kabat - Stanisław Gąsior, Sarka Farka - Stanisław Ostrowski ;Ojciec Scholastyk- Maria Konieczna; Lucjusz – Stefan Ślusarczyk ;Disperanda - Agnieszka Pilecka; Kasia - Dorota Kowalska; Solferneus - Krystyna Tanistra; Belial - Piotr Bzowski;Belzebub - Magdalena Jewuła; Omnimor - Magdalena Jewuła;Karborund - Barbara Motyka; Teofil - Patrycja Kramarz; Hubert - Monika Adamowicz

Spektakl bardzo podobał się publiczności, która nagrodziła go gromkimi brawami. Gratulujemy wspaniałego występu i życzymy dalszych sukcesów! Foto DPS.