Wysoki kontrast: Włącz | Wyłącz

Strona główna

„Nie możemy zrobić nic lepszego, aby zapewnić sobie szczęście, jak żyć i umrzeć w służbie ubogim.”
(św. Wincenty a Paulo)

Głos Seniora

Historia powstania Głosu Seniora, pisma mieszkańców Domu Pomocy Społecznej im. L. i A. Helclów w Krakowie

Pierwszy egzemplarz Głosu Seniora jaki znajduje się w archiwach, pochodzi z przełomu lat 1992- 1993. Z jego kart dowiadujemy się, że pismo powstało w celu zintegrowania 600 osobowego grona mieszkańców Domu. Miało ono być sposobem na spotkania, rozmowę o wspólnych sprawach: „ważnych i niedużych, wesołych i smutnych”. 

Tytuł – „Głos Seniora” – został wybrany w głosowaniu wszystkich mieszkańców, a zaproponowany przez panią Barbarę Kohut. Wybierano spośród następujących propozycji: „Ramolek”, „Jęk Emeryta”, „Wapniak”.  „Głos Seniora” jednak zwyciężył. Przez większość tych 24 lat gazeta ukazywała się regularnie co 2 – 3 miesiące. Do najwięcej i najdłużej piszących mieszkańców należały pani Barbara Krakowiak i Zenona Wieczorek, które również dbały o szatę graficzną, umieszczając swoje rysunki, Anna Linda, Jadwiga Maryon, Halina Brodzikowska, Krystyna Zasowska, Maria Poźniak i wiele innych.
Gazeta „Głos Seniora” jest kwartalnikiem, wydawanym pod redakcją zespołu psychologów. Każdy aktualny numer oraz wszystkie archiwalne można przeczytać na stronie internetowej Domu Pomocy Społecznej L. i A. Helclów.